krakowski przeglad budowlany
cenniki producentów
cenniki dystrybutorów
informator budowlany
kalkulacje domów modelowych
informacje i porady budowlane
strona główna | Informacje... | Gips, płyty gipsowo-kartonowe

Zabudowa poddaszaRigips

Systemy suchej zabudowy wnętrz dają możliwość całkowicie dowolnego kreowania powierzchni. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta. Cena, szybkość i jakość wykonania to kolejne atuty, które sprawiają, że systemy zabudowy wnętrz z płyt gipsowo – kartonowych są najczęściej wybierane przy tego typu pracach.


Wybór
Przygotowując się do zabudowy poddasza (adaptacji strychu) powinniśmy zadać sobie kilka pytań. Najważniejsze z nich jest pytanie o wytrzymałość stropu. Stropy w starym budownictwie nie są przygotowane na dodatkowe obciążenia. Trzeba wiedzieć, że 1 metr kwadratowy ścianki działowej wykonanej z cegły waży ponad 200 kilogramów. Chcąc więc wykonać zabudowę z materiałów tradycyjnych trzeba dodatkowo wzmocnić strop.
W przeciwnym wypadku może się on po prostu zawalić. Problemu tego nie ma w przypadku wykorzystania systemu, na przykład firmy Rigips. Metr kwadratowy ścianki działowej wykonany technologii suchej zabudowy to zaledwie 26 kilogramów.
Kolejne pytania dotyczą ceny i szybkości montażu. Tutaj również bezkonkurencyjna okazują się zabudowa wykonana z płyt gipsowo kartonowych. Są one tańsze, a szybkość z jaką można przystosować strych do własnych potrzeb zadziwi niejednego. Nie bez znaczenia są również właściwości ognioochronne płyt gipsowo – kartonowych.
Gips jest materiałem niepalnym. W swojej strukturze posiada około
20 procent wody, która w kontakcie z ogniem jest uwalniana i działa jak naturalna gaśnica.

Piękne wnętrze
Zabudowując poddasze mamy niepowtarzalną szansę na dowolne kreowanie powierzchni. Jedynym ograniczeniem jakie możemy napotkać jest inwencja i wyobraźnia projektanta. Sucha zabudowa jest gotowa do malowania i tapetowania. Można ją także łączyć z drewnianą konstrukcją dachu co daje nam niepowtarzalny efekt połączenia tradycji z nowoczesnością.


A następnie zrób to sam
Jedną z największych zalet suchej zabudowy jest łatwość montażu. Praktycznie każdy może samodzielnie złożyć system posiadając jedynie podstawowe narzędzia i instrukcję od producenta. Oszczędzamy nie wynajmując ekipy budowlanej, a i satysfakcja z własnoręcznie wykonanej pracy ogromna. Zabudowę poddasza wykonujemy stosując jeden
z dostępnych na rynku systemów na przykład Rigistil firmy Rigips.

W kolejnej informacji zabudowa poddasza w systemie płyt gipsowo
- kartonowych krok po kroku.

RigipsAurora Communication

dane teleadresowe:
Rigips
Rigips Polska Stawiany Sp. z o.o.
02-677 Warszawa
ul. Cybernetyki 21
Infolinia 0801 328 788
tel.22 457 14 57 lub 58
e-mail | www

cenniki Rigips >>

Rigips - artykuły, teksty, informacje budowlane:
© WYDAWNICTWO ART-PRESSE kontakt
Polecamy: Budowa domów, Domy Kraków
powrót do poczatku